BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új lelőhelyekre bukkant az INA

2012. július 27. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb kőolajkincset tártak fel Horvátországban, az INA olajvállalat várhatóan hamarosan hivatalosan is bejelenti, hogy Ivanic Grad környékén két új kőolajcsapdát fedezett fel − írt a Vecernji list című napilap. A kitermelhető mennyiség napi mintegy 1400 hordó lehet 25 éven át. A szóban forgó lelőhely az INA egyik legrégebbi és legnagyobb szárazföldi kőolajlelőhelyén, az Ivanic Grad környéki Zutica olajmező területén található, Velika Hrastilnica település mellett. A Zutica mezőn évtizedek óta folyik a kitermelés, és sokáig úgy gondolták, hogy a környéken már nincs feltáratlan kőolajtartalék. A kőolajat kétezer méter mélyen találták, a rendszeres kitermelés két év múlva kezdődhet. Az új kút évi 250 millió kuna bevételt hozhat az INA-nak a lap értesülése szerint. A Mol ezt hivatalosan meg is erősítette, ugyanis bejelentette, hogy valóban találtak olajat az érintett térségben. A tesztek jelentős olaj és gázkitermelést engednek feltételezni 2000 méter mélységből. A szénhidrogén készlet és a várható termelés pontosabb becsléséhez további tesztek és mezőfejlesztés szükséges. A legutóbbi tesztadatok nagyjából napi 1450 hordónyi kőolajkitermelést mutattak - áll a hivatalos bejelentésben.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet