BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kettéválása után esett a Conoco-profit

2012. július 26. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csökkent a ConocoPhillips nyeresége a második negyedévben, a tavalyi 3,4 milliárd dollár után a cég 2,27 milliárdos, azaz részvényenként 1,80 dollár profitot ért el az időszak során, ám ez még mindig meghaladta az elemzők 1,20 dolláros várakozását. A rendkívüli tételekkel korrigált eredmény 1,64 dollárról 1,22 dollárra csökkent egy év alatt. A olajóriás eredményének visszaesésében az árbevétel csökkenése játszotta a legnagyobb szerepet, miután a kitermelés jelentősen visszaesett az elmúlt egy évben. A bevétel 15,17 milliárd dollárt tett ki az április−júniusi időszakban, szemben az egy évvel korábbi 17,67 milliárddal. A társaság a második negyedévben 1,64 millió hordó olajat termelt ki naponta. A cég azt is közölte, hogy a nagyobb beruházásai rendben haladnak. A Conoco 2010 óta mintegy 20 milliárd dollárnyi eszközétől szabadult meg − olajmezőktől a legkülönfélébb technikai eszközökön át befektetésekig − a cég kettéosztása miatt. Május elsejével a ConocoPhillips nevet megtartó vállalat a kutatási és kitermelési tevékenységet vitte tovább, míg a kiváló Phillips 66 a finomítókért és a vezetékekért felel.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet