A hétfői nagy esés után egy picit felfelé korrigált a magyar tőzsde, forgalom azonban egyáltalán nem volt az emelkedésben. Ez utóbbi jól látszik abból, hogy a szokás szerint legnagyobb forgalmat generáló OTP adásvétele alig haladta meg a 2 milliárd forintot és 600 millió felett is csak a Mol és a Richter forgott. A BUX emelkedését a legjobban a Mol segítette, ami nem is véletlen, hiszen hétfőn az olaj árának zuhanásával pont az olajpapír veszítette a legtöbbet értékéből. Így az 1,3 százalékos keddi emelkedés csupán korrekciónak tekinthető az árfolyamban, amely 16 650 forinton zárta a kereskedést. A hétfőn még szintén nagyot eső OTP viszont alig tudott felfelé korrigálni, a bankrészvény árfolyama csupán 1 forinttal − százalékban nem is mérhetően − nőtt, 3331 forintra. A hétfőn emelkedő két vezető részvény közül a Magyar Telekom szerepelt jobban kedden. Az osztalékrészvény értéke további 1 százalékkal nőtt, vélhetően a már túl nagy osztalékcsökkenés árazása miatt. A záróérték még így is csak 429 forint volt az utoljára 50 forintos részvényenkénti osztalékot fizető társaság részvényei esetében. A Richter értéke egy picit emelkedett, annak ellenére, hogy újabb csapás érheti a magyar gyógyszercégeket, 0,5 százalékos növekedés után 37 600 forinton búcsúzott a részvény. Az előző nap jelentősen gyengülő Egis szektortársánál jelentősebben, 1,7 százalékkal, 15 550 forintra erősödött. Az FHB papírjaira 478 forinton születtek az utolsó kötések, ami 0,8 százalékos növekedést takart a nagy esést hétfőn megúszó kisebbik bankrészvény esetében. A BUX így összességében 0,8 százalékkal, 17 084 pontra emelkedett, ám ennél járt magasabban is az index, a napi csúcsát 17 152 ponton állította be.
