BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Költségcsökkentés nélkül szervezi át az irányítást a Mol

Pár hónapon belül teljesen átszervezi vállalatirányítását a Mol. Ennek célja azonban nem a költségcsökkentés, hanem egy új, jobban működő szervezet felállítása lesz.

2012. július 25. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Októbertől új központi vállalatirányítás áll fel a Mol-csoporton belül − erősítették meg a Népszabadság információját a Napi Gazdaságnak a Molnál. Szollár Domokos, a nemzetközi kommunikációért felelős igazgató elmondta: budapesti székhellyel egy körülbelül 500 fős vezetői csoport alakul az olajtársaságnál. Az új struktúra lényege, hogy az új szervezet irányítsa és felügyelje az összes csoportszintű tevékenységet, de elsősorban a stratégiai döntéshozatalra és ellenőrzésre fokuszáljon. Ennek ugyanakkor nem a költségcsökkentés az elsődleges célja, sőt a jelenleg főleg magyar szakemberek kezében lévő irányító pozíciókba nemzetközi szinten is elismert szakembereket is szeretnének leszerződtetni, akiknek a bére magasabb is lehet, mint a magyaroké.


Napi Gazdaság, Katona Vanda

A Glocal elnevezésű vállalatirányítási struktúrában a helyi vállalatok felhatalmazást kapnak, hogy erősebb döntéshozatali jogokkal irányítsák saját területeiket. A csoporton belül négy zászlóshajó lesz, a horvát INA, az olasz IES, a Mol és a szlovák Slovnaft. A Mol irányítása alatt marad ugyanakkor a román, szlovén és szerb leányvállalat. Ezek a cégek a rendszeres tevékenységükön felül felelősek lesznek a hozzájuk tartozó helyi operatív vállalatok támogatásáért és a szolgáltatások hatékonyabbá tételéért. Szollár hozzátette, a vezetői pozíciókra már elindult a nemzetközi toborzókampány nyolc országban, valamint a nemzetközi szaksajtóban, az első körben 100 vezetői pozícióra lehet jelentkezni. A második körben a vezetők alatti beosztotti munkakörökre írnak ki pályázatot augusztus második felében. Július közepén belső toborzási kampányt is indított a Mol, amelynek keretében újonnan meghirdetett csoportszintű állásokat lehet megpályázni. Jelenleg a Mol-csoport felső vezetői véglegesítik a szervezeti struktúrákat és az új központi irányító szervezet vezetőinek listáját. A helyi vállalatok vezetői közreműködnek és segítik ezt a folyamatot.


Napi grafikonok

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet