BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rosszul indult a hét a tőzsdén

2012. július 24. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rendkívül rossz hangulatban kezdődött a hét a világ tőzsdéin. Ennek megfelelően indított a magyar börze is, amely több mint 2 százalékkal, 16 956 pontra zuhant. Az egyetlen pozitív jelzés az lehetett, hogy a decemberi határidő a 2,3 százalékkal eső BUX mellett csak 2 százalékkal mérséklődött. Igaz, utolsó, 17 350 pontos értékével már csak 400 pontot tesz ki a két érték közötti különbség. A vezető részvények közül a Mol és az OTP vezette az esést. Az olajrészvény árfolyamára semmilyen pozitív hatást nem gyakorolt, hogy újabb kurdisztáni fúrás elkezdését jelentette be. A befektetők sokkal inkább az olaj jegyzésének zuhanását nézték, így a Mol is 4,4 százalékkal, 16 440 forintra rontott, gyorsan semmissé téve a technikai alapon kezdődő kitörési kísérletét. Az eurózónából érkező negatív hírek szokás szerint a bankszektort viselték meg a leginkább az egész világon. Érződött ez az OTP árfolyamán is, amely 3,8 százalékot bukfencezett lefelé, 3330 forinton búcsúztatva a kereskedést. A kisebbik bankrészvény, az FHB is 1,9 százalékot gyengült, ami 474 forintos záróértéket jelentett. A másik két vezető részvény viszont pluszban zárta a napot, kissé mérsékelve a BUX esését. A defenzív papírnak tartott Magyar Telekom 0,5 százalékkal, 425 forintra emelkedett, igaz, még így is jókora osztalékcsökkenést áraznak a befektetők. Ennél is többet, 1 százalékot drágult a Richter, pedig a szektor szempontjából nem túl kedvező hírek láttak napvilágot itthon. Ennek ellenére a gyógyszergyártó kurzusa 37 400 forintra emelkedett, ráadásul úgy, hogy a kisebbik szektortárs, az Egis 1,3 százalékkal, 15 290 forintra rontott. A nap nyertesének számító Richter mellett még az ingatlanhasznosító Appeninn, illetve a Graphisoft Park drágult 0,5, illetve 0,1 százalékkal.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet