Hétfőn folytatódott az euró gyengülése a dollárral szemben. Pénteken 1,2250-ről 1,2150-ig esett a kurzus, hétfőn reggel már 1,2087 alatt is járt az árfolyam. Utóbbi szint azért nevezetes, mert az euró/dollár kereszt létezése óta ez az átlagárfolyam, így lélektani jelentősége van, hogy az árfolyam a történelmi átlag alá esett − hívta fel a figyelmet Karsai Péter, a Commerzbank devizakereskedője. Az euró gyengülésének oka, hogy immár regionális szinten akadtak problémák az EU-ban. Először Mario Monti jelezte, hogy Szicília kerülhet bajba, majd pénteken Spanyolországban derült ki, hogy Valencia tartomány pénzügyi segélyért folyamodott a spanyol kormányhoz. Ezt fejelte meg, hogy most már egyre többen biztosnak veszik a görögök kilépését az eurózónából. Mindez meglátszott a forint árfolyamán is. A magyar fizetőeszköz ugyanis 288-ig gyengült az euróval szemben. Ez ugyanakkor az euró gyengeségét látva nem drámai szint. Szakértők szerint pánikra nincs ok, maximum 292-ig gyengülhet a magyar fizetőeszköz. A dollárral szemben a 238-at, míg a svájci frank esetében a 240-et közelítette a forint jegyzése. Jelentősen emelkedtek a referenciahozamok az állampapírok másodpiacán, a diszkontkincstárjegyeknél 1−6, míg az éven túli lejáratoknál 12−17 bázispontos volt az ugrás. A referenciaátlag 6,95 és 7,31 százalék között szóródik.
