Megállapodást kötött a Business Telecom Nyrt. (BTel) és a Nordtelekom arról, hogy a BTel átveszi a Nordtelekom adsl- és iptv-előfizetői állományának egy részét − jelentette be a két társaság pénteken. Az ügyletben 2751 adsl- és 63 iptv-előfizetőt akvirál át a BTel, akik júliustól kerülnek át az új szolgáltatóhoz. Gácsi Mihály, a Nordtelekom elnöke a társaság további terveivel kapcsolatban azt közölte, hogy a tranzakciót követően megtartott adsl-ügyfélbázis mellett a saját hálózaton nyújtott magasabb árrésű internetszolgáltatás bővítésére koncentrálnak. A konszolidálódó magyar piaci viszonyok mellett a Nordtelekom aktívan vizsgálja az együttműködési és üzleti lehetőségeket más külföldi szolgáltatókkal is. Takács Krisztián, a Business Telecom elnök-vezérigazgatója szerint az átvett előfizetői kör jól illeszkedik a BTel beruházási politikájához és tovább erősíti a társaság méretgazdaságosságát.
