A nemzetközi tőzsdéket követve a magyar részvényindex is emelkedett pénteken. Hiába minősítették le két fokozattal is Olaszországot, ez nem hatott az európai börzékre, inkább a várakozásoknál jobb kínai adatra figyeltek a befektetők a hét utolsó napján. Ráadásul még az sem érdekelte őket, hogy a várakozásoknál rosszabb hangulatindex érkezett késő délután Amerikából. A BUX így 0,7 százalékkal, 17 095 pontra nőtt pénteken, ami azért egy picit elmaradt a napi csúcsot jelentő 17 136 ponttól. A vezető részvények közül az OTP használta ki a legjobban a hangulatot. A bankrészvény annak ellenére, hogy a szektorból továbbra sem érkeznek kedvező hírek, jóval túlszárnyalva a vezető indexet 1,7 százalékkal emelkedett. Ez 3465 forintos utolsó árat jelentett. Érdekes módon a Mol nem tudta kihasználni az olaj árfolyamának emelkedését, pedig az elmúlt időszak mélyrepülésére épp az volt a magyarázat, hogy esik az olaj árfolyama. A Mol ennek ellenére 0,9 százalékkal, 16 180 forintra hullott vissza, igaz, az utolsó percekben kötötték le igazán, amikor az olaj árfolyamában is egy lefelé irányuló korrekció volt. A Magyar Telekom nem mozdult előző napi szintjéről, árfolyama 431 forinton stagnált. A Richter értéke is alig változott, a 0,2 százalékos plusz ugyanis csupán 50 forinttal haladta meg az előző napi, 36 550 forintos záróárat. Az Egis viszont 1,5 százalékkal emelkedett, az utolsó üzlet 15 380 forinton köttetett. Érdekes volt, hogy az FHB-ra nem ragadt át a jó hangulat, a részvény előző napi záróárán, 472 forinton fejezte be a napot. Tovább hullik viszont az E-Star, 7,4 százalékkal lett olcsóbb a részvény, s egyelőre nem is látszik az alja − pénteken mindenesetre 650 forinton zárt.
