BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem megy jól Paulsonnak az idén

2012. július 12. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Úgy tűnik, a válság elején még rendkívül jó befektetései révén hírnevet szerzett John Paulsont mostanában elhagyta a szerencséje (vagy csak nem jöttek be a számításai). A Reuters informátorai szerint ugyanis Paulson alapjai közül a legfontosabbnak számító Advantage Plus az év eleje óta 18 százalékos veszteséget szenvedett el, és az aranyba fektető alapja is már 23 százalékos mínuszban jár. Az Advantage Plus alap ráadásul a kezelt vagyon felét elbukta, így igencsak nagy bajban vannak azok a befektetők, akik ebben tartják a pénzüket. A Paulson áltak kezelt összes vagyon 2011-ben 38 milliárd dollár volt, most azonban mindössze 22 milliárd dollárt tesz ki, ami azt mutatja, a többi esetben sincs túl sok ok az örömre. A befektetőknek levelet is küldött a guru − vélhetően innen származnak a hírügynökség információi is −, ami szerint a júniusi nagyobb veszteségeket az okozta, hogy rövid távon nem jött be a short az európai piacon. Az Advantage Plus alap egyetlen hónap alatt 8 százalékot bukott, azonban Paulson továbbra is tartja ezeket a pozíciókat, ugyanis hisz abban, hogy hosszabb távon a shortpozíciók kifizetődőek lesznek, így szerinte csak átmeneti a jelenlegi nagyobb veszteség. Paulson ugyanakkor arra is felhívja a figyelmet, hogy a piacok számára a legnagyobb kockázatot az európai adósságválság súlyosbodása jelenti, ezért a portfóliója véd a nagyobb részvénypiaci esés ellen, ami szintén azt erősíti, hogy nem az emelkedő piacokban lát fantáziát a befektető.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet