Módosította részvényswap-megállapodását az OTP és a Mol − közölte mindkét társaság szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján. 2009. április 16-án 24 millió darab OTP-törzsrészvényre és 5 010 501 darab Mol-törzsrészvényre kötött megállapodást a két cég, ennek a lejáratát hosszabbították most meg 2017. július 11-ig. Eddig az időpontig bármelyik fél kezdeményezheti az ügylet pénzbeli vagy fizikai elszámolását. A módosítás következtében az OTP és a Mol sajátrészvény-állománya nem változott. A részvényswap-megállapodás lejáratáig az OTP vételi joggal rendelkezik legfeljebb 24 millió darab OTP-törzsrészvényre. Az OTP az ügylet eredményeként a negyedik legnagyobb tulajdonosa a Molnak, 5,4 százalékos részesedéssel. A Mol viszont a második legjelentősebb tulajdonosa az OTP-nek, az olajtársaságnak ugyanis 8,6 százalékos részesedése van a legnagyobb magyar bankban.
