BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meghosszabbították a Mol−OTP részvénycserét

2012. július 12. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Módosította részvényswap-megállapodását az OTP és a Mol − közölte mindkét társaság szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján. 2009. április 16-án 24 millió darab OTP-törzsrészvényre és 5 010 501 darab Mol-törzsrészvényre kötött megállapodást a két cég, ennek a lejáratát hosszabbították most meg 2017. július 11-ig. Eddig az időpontig bármelyik fél kezdeményezheti az ügylet pénzbeli vagy fizikai elszámolását. A módosítás következtében az OTP és a Mol sajátrészvény-állománya nem változott. A részvényswap-megállapodás lejáratáig az OTP vételi joggal rendelkezik legfeljebb 24 millió darab OTP-törzsrészvényre. Az OTP az ügylet eredményeként a negyedik legnagyobb tulajdonosa a Molnak, 5,4 százalékos részesedéssel. A Mol viszont a második legjelentősebb tulajdonosa az OTP-nek, az olajtársaságnak ugyanis 8,6 százalékos részesedése van a legnagyobb magyar bankban.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet