BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tiszaújvárosban épülhet az új butadiénüzem

2012. július 11. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Tiszai Vegyi Kombinát (TVK) Nyrt. saját telepén építi fel a gumigyártáshoz használatos butadiénkinyerő üzemet − jelentette be Mengyi Roland, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei közgyűlés elnöke. Korábban Pozsony is a beruházás lehetséges helyszíneként szerepelt, ott a Slovnaft lehetett volna a beruházás célpontja, amely szintén jelentős vegyipari kapacitásokkal rendelkezik, és ugyanúgy a Mol-csoporthoz tartozik. A TVK mintegy 30 milliárd forintért építi meg az üzemet, amelyről még májusban határoztak, a helyszínt viszont csak most választották ki. A korábbi hírek szerint a Mol és a TVK igazgatósága is elfogadta a 130 ezer tonna éves kapacitású gyár felépítésére vonatkozó javaslatot, a vegyipari cég számításai szerint az új gyár 2014-re tervezett üzembe állásával 8−15 milliárd forinttal nőhet a társaság eredménye. A TVK eddig feldolgozatlan formában adta el a terméket.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet