Időlegesen bezárták pénzpiaci alapjaik egy részét a nagy amerikai alapkezelők a Bloomberg tudósítása szerint. Ennek hátterében az áll, hogy az Európai Központi Bank (ECB) a múlt héten nullárra csökkentette a betéti kamatszintet, így a pénzintézetnél már nem éri meg parkoltatni a tőkét. A hírügynökség információja szerint egyebek mellett a JP Morgan is beszüntette több eurós pénzpiaci és likviditási alapjánál a forgalmazást, és ugyanígy tettek a Goldman Sachsnél, illetve a BlackRocknál. A Goldman Sachs levélben is tájékoztatta befektetőit a kialakult helyzetről. E szerint jelenleg nagy a bizonytalanság, mivel akár negatív is lehet a kamatszint, ezért szüneteltetik a tőke befogadását. A JP Morgan ugyanakkor azt közölte, hogy a jelenlegi viszonyok mellett az összes rövid távú pénzpiaci befektetés esetében fennáll a veszélye, hogy csak negatív hozamot tudnak elérni, ezért kellett intézkedéseket tenniük, ami azt jelenti, hogy öt alapnál nem fogadnak be újabb pénzeket. A forrásgyűjtés leállítása nem példa nélküli az amerikai piacon, a válság kezdetén is alkalmazták az alapkezelők.
