Az Európa Alapkezelő zárt végű ingatlanalapja október 8-tól nyílt végű befektetési alappá alakul át, amelynek feltételeit a PSZÁF július 6-án jóvá is hagyta − jelentette be a társaság. Az alap nyílt végűvé alakulása előtt a befektetőknek lehetőségük van arra, hogy eldöntsék, megtartják-e befektetési jegyeiket, vagy kiveszik pénzüket az alapból. Ha valaki nem, vagy csak részben akarja a jegyeket megtartani, arról írásban augusztus 27-től szeptember 27-ig nyilatkozhat, illetve azt eddig módosíthatja vagy vonhatja vissza. A nyilatkozattevők befektetési jegyei október 8-tól szűnnek meg, díj vagy egyéb jutalék felszámítása nélkül.
