Gyenge második negyedévet zárt a Plotinus, az időszak során 17 millió forint nyereséget értek el a derivatív ügyleteiken, szemben az első három hónap 54 milliós eredményével. A féléves jelentésben az egy részvényre jutó saját tőke értéke 1850 forintra csökkent az egy hónappal ezelőtt közölt 1945 forintról. A beszámoló szerint április elején a romló európai gazdasági kilátások miatt a társaság 6 millió eurót adott el font ellenében, a pozíciókat több lépésben nyereséggel zárták. Április közepén a részvénypiaci esésben S&P−500 long pozíciót is nyitottak a már meglévő mellé, így kitettségük elérte a 10 millió dollárt. Ezek egy része veszteséggel zárult, volt azonban nyereséggel kicsukott pozíció is. A negyedévet rontó tételek azonban az utolsó hónapban jöttek, ekkor komolyabb európai monetáris lazításra számítva ezüstöt vásároltak euróban, ám a pozíciók \"hamarosan elvéreztek\". Június végén S&P−500 és Nasdaq vételi pozíciókon is veszteséget szenvedett el a cég, illetve a tízéves amerikai kötvényhatáridőn is buktak. A hosszabb távú befektetések közül a görög kötvények okoztak nagyobb veszteséget, a kötvénycsere után ugyanis a jóváírt EFSF-kötvényeket eladták és újabb görög állampapírokat vásároltak a névérték 20 százalékán, hiszen egy kilépés esetén is fizethet ennyit a görög állam, ha viszont marad az ország az eurózónában, akkor robbanhat az árfolyam. Ennek ellenére a kötvények árfolyama a névérték 10 százalékára zuhant.
