Újabb korrupciós ügybe keverték a Molt, most az osztrák sajtó cikkezik arról, hogy a magyar olajcég egy fegyverkereskedő lobbistának utalt át egy jelentősebb összeget. Egy osztrák napilap szerint 2 millió eurót fizetett a Mol még 2005-ben Alfons Mensdorff-Pouilly grófnak, akit több ügyben is megvádoltak az elmúlt időszakban. A cikk szerint a Mol akkor utalta át a több mint félmilliárd forintnak megfelelő összeget Mensdorff-Pouillynak, amikor még az osztrák OMV a Mol egyik legnagyobb részvényese volt. A hírek szerint az OMV is utalt pénzt a grófnak, amit hivatalosan el is ismertek az osztrák Falter lap szerint, a két cégtől együtt 2005 és 2006 között 3,5 millió eurót kapott a gróf. A lap szerint az osztrák ügyészség hűtlen kezelés és pénzmosás gyanújával vizsgálódik, ezt a hatóság eddig nem erősítette meg, ám nem is cáfolta. Három éve viszont elismerték, hogy nyomozást indítottak Mensdorff-Pouillyvel szemben az OMV-től kapott átutalása miatt. Az osztrák olajcég akkor ezt azzal magyarázta, hogy a gróf piaci elemzéseket készített 13 kelet-közép-európai országról.
A Napi Gazdaság által megkérdezett elemzők többsége nem kívánt nyilatkozni az ügyről, ám többségük név nélkül azt mondta, nehezen lehetne magyarázatot találni arra, miért is fizetett volna a Mol ennyi pénzt a grófnak, így nem igazán várható a jelenlegi információk alapján árfolyam-reakció. A Mol megkeresésünkre egyelőre nem kommentálta a hírt.
