Az irányadónak számító amerikai indexek nélkül nem találta az irányt a magyar részvénypiac szerdán. Érdekes volt viszont, hogy míg a főbb európai piacok eséssel indították a napot, addig a magyar tőzsde pluszban indult, gyorsan elérve 17 550 pontos napi maximumát. Innen a magyar piac viszont már lefelé csorgott, szemben európai társaival, amelyek inkább felfelé kapaszkodtak. A BUX végül 0,4 százalékkal, 17 394 pontra esett, ami mintegy 40 ponttal volt napi mélypontja felett. Az árfolyamok szempontjából igazi piacbefolyásoló hír nem érkezett, egyedül a Molt keverték ismét korrupciós ügybe. Ez viszont valószínűleg nem lesz nagy hatással az árfolyamra, inkább az olaj árának alakulását figyelik a befektetők. A Mol jegyzése 0,6 százalékkal, 16 600 forintra mérséklődött, a részvény árfolyammozgása gyakorlatilag követte a BUX indexét.
Emelkedéssel egyedül az OTP próbálkozott meg, a 3600 forint feletti szinteket tesztelte ugyanis a bankrészvény árfolyama. Végül a nap végén 6 forinttal e szint fölött zárt a részvény, ami 0,9 százalékos erősödést jelentett. Ezzel ellentétben a Richter 1,7 százalékot gyengült érdemi piacbefolyásoló hír nélkül. Úgy látszik, a likviditása csökkent a részvénynek, igaz, a teljes piac forgalma sem volt túl nagy. Az OTP-é például alig haladta meg a 4 milliárd forintot, míg a Richteré 263 millió volt. A vevők hiánya miatt végül 36 480 forinton zárt a részvény.
A Magyar Telekom 0,5 százalékkal, 440 forintra esett. Újra estek az E-Star részvényei, annak ellenére, hogy további rossz hírekkel nem borzolta a kedélyeket a cég − árfolyama 5,3 százalékkal, 1193 forintra csökkent. A Szigettől megválni kénytelen Est Media eközben 13,5 százalékkal, 32 forintra zuhant.
