BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

EBRD-hitelből indít petrolkémiai fejlesztést a Mol

2012. július 3. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol tegnap 150 millió dolláros hitelmegállapodást írt alá az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bankkal (EBRD), a szerződés 8,5 évre szól. A kölcsönből a Mol a Slovnaft-csoport három kisebb méretű LDPE-üzemét egy évi 220 kilotonnás kapacitású üzemre cseréli, valamint olefinüzemét újítja fel − áll a bejelentésben. A beruházás célja, hogy a csoport a finomítás és a petrolkémiai integráció szinergiáit továbbra is fenntartsa, valamint növelje a nafta átvételét a finomítókból. A közlemény szerint a beruházás javítja az energiahatékonyságot, illetve a károsanyag-kibocsátás mértéke is tovább csökken.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet