A Mol tegnap 150 millió dolláros hitelmegállapodást írt alá az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bankkal (EBRD), a szerződés 8,5 évre szól. A kölcsönből a Mol a Slovnaft-csoport három kisebb méretű LDPE-üzemét egy évi 220 kilotonnás kapacitású üzemre cseréli, valamint olefinüzemét újítja fel − áll a bejelentésben. A beruházás célja, hogy a csoport a finomítás és a petrolkémiai integráció szinergiáit továbbra is fenntartsa, valamint növelje a nafta átvételét a finomítókból. A közlemény szerint a beruházás javítja az energiahatékonyságot, illetve a károsanyag-kibocsátás mértéke is tovább csökken.
