Jelentős plusszal zárták az európai és az amerikai tőzsdék a pénteket. Az európai unós csúcstalálkozóról érkező jó hírek, miszerint az eurózóna közös forrásaiból közvetlenül tőkésítik fel a bajban lévő bankokat, közös bankfelügyeletet hoznak létre, illetve megállapodtak egy 120 milliárd eurós növekedési paktumról, felfelé lökték a főbb európai tőzsdéket. Az erősödésben így természetesen nagy szerepet vállaltak a bankok is, a spanyol pénzintézetek szinte kivétel nélkül 5 százalékos plusz felett zárták a napot (BBVA − 9 százalék, Bankinter − 7,2 százalék, Banco Santander − 6,9 százalék). Ennek megfelelően a madridi IBEX−35 5,7 százalékot erősödött, de a jó híreknek köszönhetően a milánói FTSE MIB is 6,6 százalékos pluszt produkált. Ez utóbbi két tőzsde abból is profitált, hogy pénteken estek mindkét ország állampapírjainak a hozamai. A kereskedésnek az is jót tett, hogy emelkedett az olaj ára, így az energiacégek részvényei is elindulhattak felfelé, a BP 2,3 százalékkal, a Total pedig 4,29 százalékkal. Kivették a részüket a növekedésből a német autógyárak is: a BMW 4,7 százalékos, a Daimler 4,73 százalékos, míg a Volkswagen 4 százalékos pluszban zárt. A főbb európai tőzsdék közül a londoni FTSE−100 1,42, a párizsi CAC−40 4,75, míg a frankfurti DAX 30 4,33 százalékot emelkedett. Az uniós hírek erősítették az amerikai tőzsdéket is, melyeket az sem tudott letörni, hogy a délután folyamán vegyes, ám többnyire borús adatok érkeztek az amerikai gazdaság állapotáról, így például a vártnál alacsonyabb lett a Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexe és szerény mértékben emelkedett a chicagói beszerzésimenedzser-index. Összességében tehát a Dow Jones ipari átlaga 2,2, a S&P−500 2,5, a Nasdaq pedig kereken 3 százalékot emelkedett.
