BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem volt jó napja a forintnak

2012. június 29. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csütörtökön a szerdai trend folytatódott, így egész napos lassú gyengülés után 288 forintnál valamivel többet kellett fizetni egy euróért délután négy után pár perccel − mondta a Napi Gazdaság érdeklődésére Földi Balázs, a Commerzbank treasury-üzletágának vezetője. Jó hír lehetett volna a forint számára, hogy hamarosan megindulhatnak az IMF-tárgyalások, ezt azonban már korábban beárazták a kereskedők, így a 285-ös szintet csak akkor törheti át a hazai fizetőeszköz Földi szerint, ha már valamilyen érdemi végkifejlet látszik az ügyben. A piac azonban az uniós csúcsról jövő híreket figyeli, ám mivel egyre inkább erősödnek a pesszimista hangok, miszerint nem hoz majd lényegi áttörést az államfők találkozója − a pozitív fejlemény már-már csodának számítana Földi szerint −, inkább negatív a hangulat. Ennek megfelelően gyengült az euró és 1,24344-ig esett a dollárral szemben. Csütörtökön a 3, az 5 és a 15 éves papírok aukcióját tartotta az Államadósság Kezelő Központ. A meghirdetett mennyiségeket 3-4-szeresen felülmúló ajánlatokból az eredetileg tervezettnél többet fogadott el az ÁKK, miközben az elfogadott hozamok átlaga alulmúlta a szerdai másodpiaci benchmarkokat.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet