Jóváhagyták az Alteo részvényesei a társaság keddi rendkívüli közgyűlésén az igazgatóság javaslatát, miszerint a társaság vezető testülete 70 millió forint erejéig tőkét emelhessen a társaságban. A rendkívüli közgyűlést néhány nap alatt hívták össze, ezért minden tulajdonosnak részt kellett venni rajta − ami nem jelentett gondot, mivel a cég részvényeinek több mint 90 százaléka a Wallis kezében van, a többi pedig az alkalmazottaké. A felhatalmazás megteremti a lehetőségét, hogy az Alteo igazgatósága rugalmasabban vonhasson be forrást − mondta a Napi Gazdaságnak Fodor Bea, a társaság pénzügyi igazgatója, hozzátéve: a cég stratégiai célja, hogy a részvényeket a befektetők szélesebb köre számára is elérhetővé tegye. Egyelőre azonban a jelenlegi tulajdonosok nem adtak el még egyetlen papírt sem a tőzsdén, tehát továbbra sincs közkézhányad.
