A hét végén megkezdődött a Miskolci Geotermikus Projekt második visszasajtoló kútjának (KIS-PE-01B) fúrása − jelentette be a PanneErgy hétfőn. A PannErgy szerint ezzel belátható közelségbe került a projekt kútfúrásaihoz kapcsolódó tevékenységek lezárása, hiszen a stratégia szerint a most megkezdett munkákat követve már csak egy visszasajtoló kút lemélyítésére van szükség. A geológiai vizsgálatok és a tapasztalatok azt mutatják, hogy a korábbiaknál jóval sekélyebben érhető el az a kőzetréteg, amely nagy biztonsággal alkalmas folyadék-visszasajtolásra, így a munkát gyors ütemben lehet lezárni − nyilatkozta Bokorovics Balázs, a PannErgy Nyrt. Igazgatótanácsának elnöke. A miskolci projekt azért jelentős a PannErgy számára, mert itt ősszel, a fűtési szezon beindulásával már szolgáltatna a cég, első körben az Avas városrészben. A termelés beindításának jelentőségét növeli, hogy az idén műanyagipari bevétellel − a PannUnion kikerülése miatt − már nem számolhat a társaság. A menedzsment idén 900 millió forint bevételt szeretne realizálni, ez már viszont túlnyomórészt a geotermikus tevékenységből származna. A társaság tervei szerint a gödöllői projekt is megvalósulhat idén.
Napi grafikonok
