BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rosszul indult a hét Budapesten

2012. június 26. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elromlott hétfőre a hangulat a világ tőzsdéin, és miután az amerikai piacok is komolyabb mínuszokkal kezdték a napot, a magyar tőzsde is sokat esett. A Mol, az OTP és a Magyar Telekom vezetésével hullott a mélybe a BUX, amely szinte egész nap egyre lejjebb csúszott, ráadásul pluszban egy pillanatig sem volt. A kőolaj árának jelentős csökkenése miatt már jó ideje nyomás alatt álló Mol árfolyama esett a legtöbbet, az olajrészvény jegyzése ugyan napközben 4 százalék feletti mínuszban is volt, végül azonban 3,8 százalékkal, 15 585 forintra csökkent a papírok értéke − igaz, alig több mint 1 milliárdos forgalom mellett. Az OTP esetében sem volt túl acélos az üzletkötések értéke, nem érte el az 5 milliárd forintot sem. A bankrészvény árfolyama 3,6 százalékkal, 3409 forintra esett. A Magyar Telekom is 3,6 százalékkal lett olcsóbb, ami 435 forintos utolsó árat takart. Érdekes módon a Richter a kezdeti mínuszok után gyorsan pluszba fordult és szinte az egész napot a pozitív tartományban töltötte. A gyógyszergyártó így a trenddel ellentétben 1,4 százalékkal, 36 995 forintra emelkedett. Az Egis már nem szerepelt ennyire jól, a kisebbik gyógyszergyártó árfolyama 0,5 százalékkal, 14 450 forintra csökkent. Az FHB viszont jobban állta a sarat, mint az OTP, árfolyama ugyanis 506 forinton volt záráskor, ami 0,6 százalékos visszaesést jelent. Az önkormányzatokkal komoly gondban lévő E-Star több mint 10 százalékos mínuszban is forgott napközben − a részvény kereskedését fel is kellett függeszteni −, végül azonban megúszta 8,4 százalékos mínusszal a részvény, ami így 1500 forinton zárt. A PannErgy − amely újabb lépést tett Miskolcon a hőszolgáltatás felé − 0,2 százalékkal esett, ez 597 forintos záró árfolyamot jelent.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet