Rendkívüli közgyűlést tart az Alteo, amelyen az alaptőke felemelésére kér felhatalmazást az igazgatóság. A közgyűlés június 26-án lesz. A bejelentés azt is tartalmazza, hogy a rendkívüli közgyűlés összehívása nem szabályszerűen történt, ezért csak akkor tarthatják meg, ha azon valamennyi részvényes megjelenik és az ülés megtartásához hozzájárul. Az esetleges határozatképtelenség miatt megismételt közgyűlés időpontja július 9.
Az igazgatóság arra kéri a részvényesek felhatalmazását, hogy a részvények névértékének alapulvételével legfeljebb 70 millió forinttal emelhesse meg a tőkét. A felhatalmazást 2012. június 27. napjától számított ötéves időtartamra kérik, illetve azt is tartalmazza az előterjesztés, hogy a jegyzési, illetve a részvények átvételére vonatkozó elsőbbségi jog gyakorlásának korlátozására, illetve kizárására is terjedjen ki a jóváhagyás.
Az Alteónak nem igazán szórt a tulajdonosi struktúrája, hiszen a fő tulajdonos Wallis közel 91 százalékát birtokolja a részvényeknek, és a többi részvény is a dolgozók a kezében van, így igazi közkézhányadról nem is beszélhetünk. A cég a tőkeemeléseit eddig nyilvános részvénykibocsátás nélkül oldotta meg, és úgy tűnik, ezt most sem lesz másképpen.
