Egy százalék közeli mínuszban zártak a főbb európai tőzsdék pénteken. Az öreg kontinensen a kivárás volt az úr, minden kereskedő az eurózóna megmentésével kapcsolatos hírekre várt. Az irány azonban lefelé mutatott, hiszen megújultak a globális gazdaság lassulása miatti aggodalmak, ami a csütörtökön megjelent rossz makrogazdasági adatoknak tudható be. Ennek megfelelően a londoni FTSE−100 0,95, a párizsi CAC−40 0,75, míg a frankfurti DAX − főleg az üzleti bizalom kétéves mélypontja következtében − 1,26 százalékos mínuszt produkált pénteken. Velük ellentétes irányban mozgott a spanyol tőzsde, amit az a csütörtöki hír erősített, hogy az eredetileg tervezettnél kevesebb (100 milliárd helyett \"csak\" 78 milliárd) euró szükséges a spanyol bankrendszer feltőkésítéséhez. Ennek következtében a madridi IBEX 1,52 százalékot erősödött, de természetesen a spanyol bankok is kivették részüket a növekedésből: a Bankia 5,21, a Banco de Sabadel 8,52, míg a Banco Popular Espanol 10,48 százalékos pluszban zárt. A bankok egyébként a Moody\'s leminősítései ellenére egész Európában jól teljesítettek, amiben szerepe volt annak is, hogy az Európai Központi Bank (ECB) lazított a fedezetek elfogadására vonatkozó szabályokon, és már olyan értékpapírokat is elfogad a bankoktól fedezetként, amilyeneket eddig nem. Az ECB lépése − mindamellett, hogy részben a csütörtöki rossz záróadatokat korrigálta a piac − az amerikai tőzsdéknek (és bankoknak: Morgan Stanley 1,29, Bank of Amerika 1,53, Citigroup 0,57 százalék) is jót tett, így a Dow Jones ipari átlag 0,54, a S&P−500 0,72, a Nasdaq pedig 1,17 százalékot erősödött. A vállalatok közül a Facebook vette ki a részét leginkább a növekedésből, miután a Nomura vételre alkalmasnak ítélte a részvényeit.
