BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másodszor volt gond a román aukcióval

2012. június 22. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Romániában a négyéves államkötvényeknek csupán a negyedét sikerült értékesíteni csütörtökön, azokat is csak magasabb hozammal a májusi aukcióhoz képest. Románia eredetileg 400 millió lejért (113,84 millió dollár) tervezett eladni négyéves kötvényeket. Az értékesített adósságpapírok átlagos hozama 6,28 százalékra nőtt a május 10-én tartott árverésen kialakult 6,09 százalékról. A bankok 718 millió lejért vásároltak volna, de olyan magas hozammal, hogy azt a pénzügyminisztérium nem fogadta el. Az elmúlt hetekben nőttek a román állampapírhozamok az adósságválságba került eurózóna miatt, amely Bukarest legfontosabb kereskedelmi és banki partnere. Hétfőn ráadásul Románia sikertelenül próbált eladni 800 millió lej (225,9 millió dollár) értékű 12 hónapos lejáratú kincstárjegyet a túl magas hozamajánlat miatt. Románia az idén eddig mintegy 36 milliárd lej értékben dobott piacra állampapírokat a költségvetési hiány fedezésére.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet