BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lezárta felvásárlásait a Raiffeisen

2012. június 22. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem tervez újabb akvizíciókat a lengyel Polbank megvásárlása után a Raiffeisen Bank Közép- és Kelet-Európában − mondta szerdán a Reutersnak Herbert Stepic vezérigazgató. Ugyanakkor Stepic megerősítette, hogy ez a térség továbbra is fontos számukra, annak ellenére, hogy korábban több osztrák bankot is a régió kockázatai miatt minősítettek le. Az akvizíciós korszak lezárásával az organikus növekedésre koncentrálnak majd. A javuló tőkehelyzet ellenére azonban továbbra is nyitott kérdés a tőkeemelés lehetősége, ami egyáltalán nem jó hír a befektetőknek, hiszen a részvények hígításának a lehetősége ott lebeg a fejük felett. A bank részvényesei ugyanakkor az egy nappal korábbi közgyűlésén elfogadták, hogy a tavalyival megegyező, 1,05 eurós részvényenkénti osztalékot fizessenek ki június 27-én.


Napi grafikonok
Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet