Nem tervez újabb akvizíciókat a lengyel Polbank megvásárlása után a Raiffeisen Bank Közép- és Kelet-Európában − mondta szerdán a Reutersnak Herbert Stepic vezérigazgató. Ugyanakkor Stepic megerősítette, hogy ez a térség továbbra is fontos számukra, annak ellenére, hogy korábban több osztrák bankot is a régió kockázatai miatt minősítettek le. Az akvizíciós korszak lezárásával az organikus növekedésre koncentrálnak majd. A javuló tőkehelyzet ellenére azonban továbbra is nyitott kérdés a tőkeemelés lehetősége, ami egyáltalán nem jó hír a befektetőknek, hiszen a részvények hígításának a lehetősége ott lebeg a fejük felett. A bank részvényesei ugyanakkor az egy nappal korábbi közgyűlésén elfogadták, hogy a tavalyival megegyező, 1,05 eurós részvényenkénti osztalékot fizessenek ki június 27-én.
Napi grafikonok
