BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyenge fél évet vár a tőzsdén a K&H Alapkezelő

2012. június 22. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az unió gazdaságának jelenlegi helyzete és következő fél évre vonatkozó kilátásai miatt az év második felében gyenge teljesítményre számíthatunk az európai tőzsdéken − véli Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója. A befektetési igazgató mindezt arra alapozza, hogy a csütörtökön publikált európai beszerzési menedzser-indexek azt mutatják, nemcsak a befektetői, de a fogyasztói hangulat is romlik. Ezért a vállalatok is tovább csökkentik aktivitásukat, így az unió gazdasága a következő hat hónapban tovább zsugorodhat. Abban, hogy a kilátásokat tükröző indexek ilyen rosszak, nagy szerepe volt a rövid távon bekövetkező görög csődveszélynek. Bár ez a veszély az új kormány megalakulásával elhárulni látszik, a mentő csomag újratárgyalása továbbra is szándékában áll az új politikai vezetésnek, ez pedig nagyban növeli az esélyét annak, hogy az eddigi − ír, portugál − segélycsomagok felülbírálását is kezdeményeznék. A spanyol és olasz bizonytalanság mellett ez a tényező tovább gyengíti az eurózóna gazdaságának stabilitását. Így − bár az európai részvények hosszú távon olcsónak tekinthetők − rövid távon akár további árfolyamcsökkenés is valószínűsíthető − közölte Horváth István.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet