BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sikeresen lobbizhattak a biztosítók az unióban

2012. június 21. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Időt kaphatnak a biztosítók, legalábbis erre utalt egy szerdai uniós nyilatkozat. Karel van Hulle, az Európai Bizottság nyugdíj- és biztosítási ügyekért felelős vezetője ugyanis a Bloombergnek azt mondta megfontolja, hogy a Szolvencia II.-be lépés átmenetét kitolják. Minderről azután döntöttek, hogy az Európai Bizottság a biztosítókkal és az Európai Parlamenttel tárgyalt. Karel van Hulle hétéves bevezetési időszakról beszélt a meglévő életbiztosítási szerződésekre vonatkozó szabályokban. Az Európai Tanács és az Európai Parlament július elejéig szavazhatja meg a terveket.


Napi grafikonok

Az eddigi tervek szerint a Szolvencia II.-t 2014-ben léptették volna életbe. Alapvető célja a biztosítottak érdekeinek védelme a potenciális befektetési veszteségekkel szemben, úgy, hogy a biztosítók tőketartalékát kötelezően meg kell emelni. Ugyanakkor a német biztosítók jelentős részének  problémája lenne a tőkeemeléssel, míg a legnagyobb brit biztosító, a Prudential azt közölte, kivonul Nagy-Britanniából, amennyiben a Szolvencia II. gondot okozna amerikai üzletében. Az európai biztosítótársaságok tőzsdei árfolyama emelkedett a hírre − a brit Aviváé 3,9, a Prudentialé 1,6 százalékkal. Az európai biztosítókra vonatkozó, elvileg 2012 végétől érvényes Szolvencia II. követelmények teljesítéséhez a CIG-nek várhatóan 4 milliárd forintnyi új forrásra van szüksége, ám ezt nem feltétlenül tőkeemeléssel kell előteremteni, hanem akár a tulajdonosok kötelezettségvállalásából − mondták el korábban a társaság vezetői, mindez azonban azt is jelentheti, hogy a magyar biztosító is időt nyer. Ez ugyanakkor az árfolyamban nem látszott meg, a részvény szerdán 298 forinton stagnált.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet