Eladásról tartásra minősítette fel a Magyar Telekom papírjait az Erste Bank − tájékoztatta a Napi Gazdaságot a brókercég. A felminősítés annak köszönhető, hogy az árfolyam az elmúlt időszakban jelentősen esett, ugyanis a célárfolyamon további 30 forintot vágott az Erste, amely így 470 forintra csökkent. Ráadásul a cég az idei 50 forintos részvényenkénti osztalék helyett jövőre már 40 forintot vár csak a társaságtól. Az Erste lépése elsősorban a telefonadó bevezetésének, az energia-kiskereskedelem alacsony profitabilitásának és az állami megrendelésekből származó árbevétel visszaesésének következménye. Ennek alapján ugyanis a profitvárakozását 2012-re 11 százalékkal, jövőre pedig 16 százalékkal vágta vissza a brókercég. Ugyanakkor az esetleges EU/IMF megállapodás pozitív hatással lehet a részvényre, hiszen a hozam csökkenése árfolyamnövelő hatással lehet az osztalékrészvényekre − olvasható az Erste elemzésében.
