Sikertelen volt a hétfői román állampapír-kibocsátás, mert a bankok olyan magas hozamot akartak elérni, amelyet a pénzügyminisztérium nem fogadott el. Románia 800 millió lej (225,9 millió dollár) értékű 12 hónapos lejáratú kincstárjegy eladásával próbálkozott hétfőn. A bankok 1,06 milliárd lej értékben vásároltak volna, de a minisztérium nem fogadta el a hozamajánlatokat. Azt, hogy a bankok mekkora hozam mellett vásároltak volna, nem hozták nyilvánosságra − írta az MTI-Eco. Bukarest legutóbb június 11-én adott el 12 hónapos kincstárjegyeket, 506,8 millió lej (143 millió dollár) értékben, 5,29 százalékos átlagos hozammal. A pénzügyminisztérium akkor közel kétszer több, 1 milliárd lejért tervezett értékesíteni állampapírokat. Ezt megelőzően a májusban eladott 12 hónapos kincstárjegyek hozama 5,02 százalék volt. Románia az idén eddig mintegy 35,9 milliárd lej értékben dobott piacra állampapírokat.
