BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

OMV-kutakat vásárolna az INA

2012. június 19. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jelentős részben a magyar Mol Nyrt. tulajdonában lévő horvát olajvállalat, az INA vásárolná meg az OMV teljes horvátországi benzinkúthálózatát − közölte hétfői számában a Vecernji List. Az OMV hivatalosan is bejelentette, hogy négy jelölt van a 60 töltőállomásból álló horvát benzinkúthálózatának megvásárlására. Az INA mellett az orosz Zarubezsnyefty és a Gazpromnyefty, egy arab befektetési alap, valamint egy egyelőre ismeretlen ajánlattevő vásárolná meg a mintegy 100 millió euróért kínált kutakat. A horvát lap nem hivatalos forrásból úgy értesült az MTI-Eco szerint, hogy az INA régóta fontolgatja a felvásárlást, a fő részvényesek, vagyis a Mol és a horvát kormány tudtával. A horvát gazdasági minisztériumban úgy vélik, hogy a szándék még gyerekcipőben jár, de azt is vizsgálni kell, hogy a piaci versenyt mennyire befolyásolná a felvásárlás. Elemzők arra emlékeztetnek, hogy a túlzott piaci koncentráció miatt kellett korábban eladni a Crobenz-töltőállomásokat, de ennél sokkal jelentősebb a Mol tulajdonában lévő Tifon benzinkútjainak hálózata, amelyet esetleg szintén értékesíteni kellene. Az OMV jelenleg 11 százalékos piaci részesedéssel rendelkezik 60 kútjával Horvátországban. A vezető piaci szereplő az INA, amelynek 400 töltőállomása van.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet