Valószínűleg még mindig nem láttuk a tranzakciós adó végleges verzióját, elég csak arra visszagondolnunk, hogy mit műveltek az utolsó napokban a telekomadóval − mondta Kuti Ákos, az Equilor vezető elemzője a Napi Gazdaságnak. Bár a 130 milliárdról 280 milliárd forintra növelt bevételi cél miatt 60-70 milliárd forint is lehet az OTP által befizetett tranzakciós adó, kérdés azonban, hogy ebből mennyit hárít át az ügyfelekre − mondta Kuti. Ráadásul a költségvetés sarokszámaiból az látszik, hogy a jövő évben marad még a bankadó, annak ellenére, hogy Orbán Viktor miniszterelnök korábban utalást tett arra, hogy teljesen kivezetik azt. Mivel azonban ez utóbbi kijelentést a piac nem merte beárazni, így negatív hatással sem volt az árfolyamra − tette hozzá Kuti Ákos.
Gyurcsik Attila, a Concorde vezető elemzője arra hívta fel a figyelmet, hogy nincs olyan ismert statisztika ami alapján meg lehetne mondani, melyik bankot mennyire érinti a tranzakciós adó. Bár az OTP nagy lakossági bank, és ezért biztosan sok tranzakciót bonyolítanak le nála, elképzelhető, hogy a nagyobb vállalati ügyfelekkel rendelkező bankok számára ez még rosszabb lesz. Ráadásul könnyen lehet, hogy az új adófajta miatt a tranzakciók egy részét ezentúl az országhatáron kívül bonyolítják majd le és a megtakarítási szokásokon is változtat. Márpedig ez mindenképpen negatív az ország számára, így az OTP szempontjából is kedvezőtlen. Gyurcsik szerint amennyiben meglesz a végleges verziója a tranzakciós adónak, az OTP részéről biztosan közlik majd, hogy ez mennyiben érinti őket − akkor majd világosabban lehet látni a kérdésben.
