BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több állampapírt vesz a lakosság

2012. június 14. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Májusban 50,2 milliárd forintnyi állampapírt adtak el a lakosságnak, 14,5 milliárddal többet, mint áprilisban − közölte az ÁKK az MTI tudósítása szerint. Az ÁKK adatai szerint májusban is a kamatozó kincstárjegyállomány növekedése volt kiemelkedő, teljes mennyisége 38,5 milliárd forinttal nőtt az előző havihoz képest. A májusban először jegyezhető féléves kincstárjegyből 3,1 milliárdnyi kelt el. Az egy- és kétéves kincstári takarékjegyek állománya 4,6 milliárd, a közkedvelt inflációkövető Prémium államkötvények lakossági kézben lévő mennyisége 4 milliárd forinttal nőtt az év ötödik hónapjában.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet