BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogytak a befektetők

2012. június 13. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 17 000 pontos szintet tesztelgette kedden a BUX, efelett ugyanakkor nem tudott megkapaszkodni. A csúcsát 17 017 ponton érte el az index, de a nap nagy részében inkább a kerek szint alatt mozgott. Végül 16 889 ponton zárt, ami 0,6 százalékos pluszt jelentett. Forgalom ugyanakkor nem párosult a csendes emelkedéshez, összesen 4,7 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények.

A vezető papírok közül a Mol szerepelt a legjobban, árfolyama 1,2 százalékkal 16 500 forintra erősdött, vélhetően részben amiatt, hogy az olaj árfolyama is közel egy százalékot emelkedett. Tovább szenved viszont a Magyar Telekom, az előző napi zuhanás után a talpra állás jelei sem mutatkoztak a részvénynél, amelynek jegyzése 0,5 százalékkal, 438 forintra emelkedett ugyan, ám ez elég vérszegény teljesítmény volt az előző napi több mint háromszázalékos mínusz után. A hétfő másik nagy vesztese, a Richter picivel többet dolgozott le előző napi mínuszából. Árfolyama 0,7 százalékkal, 36 490 forintra emelkedett. Szektortársa, az Egis viszont ezzel teljesen ellentétesen 1,4 százalékkal, 14 300 forintra esett.

Az OTP sem mutatott túl acélos teljesítményt. Ez azonban nem is csoda, hiszen a hét végi görög választásokra a bankszektor lehet a legérzékenyebb. Részvényei így 3390 forinton zártak, ami csupán 0,1 százalékos emelkedés az előző záróértékhez képest. A rendkívül alacsony keddi forgalmat jól mutatja, hogy a legaktívabban kereskedett OTP esetében a 2,4 milliárd forintot sem érte el az üzletek értéke. Az FHB 1,4 százalékkal gyengülve 490 forinton fejezte be a napot.

A kisebb részvények közül jó napja volt a CIG-nek, amely 2,9 százalékkal, 278 forintra emelkedett, míg az E-Star újra zuhant, 1750 forintos záróértéke ugyanis 4,4 százalékos gyengülést takart.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet