BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Telekom húzta mélybe a BUX-ot

2012. június 12. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kedvező spanyol hírek keltette optimizmus hamar lelohadt a tőzsdéken. A spanyol bankmentés hírére ugyanis pluszban indult a kereskedés hétfőn az egész világon, a befektetők azonban hamar rájöttek, hogy ez azért nem jelenti a jelenlegi rossz helyzet gyökeres megoldását, így a nap végére a hezitáló amerikai indexekkel párhuzamosan mínuszba csúszott a magyar börze vezető indexe. A BUX végül majdnem a napi minimumán, 16 899 ponton zárt, ami 0,7 százalékos mínuszt jelentett péntekhez képest. Mindehhez igencsak visszafogott, 5 milliárd forintot valamivel meghaladó forgalom párosult. A decemberi határidős lejárat ennél is többet, 0,9 százalékot csökkent a hét első napján, ami 17 330 pontos értéket jelentett.

A vezető részvények közül a Magyar Telekom volt a sereghajtó, részvényeinek jegyzése 3,1 százalékkal, 435 forintra csökkent, így szinte egyedül húzva mínuszba a BUX-ot. Ugyanakkor tovább szenvedett a Richter is, a gyógyszergyártó árfolyama 1,4 százalékkal került lejjebb, így papírjaira 36 495 forinton születtek az utolsó kötések. Szektortársa, az Egis már jobban tartotta magát, árfolyama 0,7 százalékkal, 14 550 forintra esett.

Stagnált viszont az OTP, igaz, ez volt az a részvény, amely egész nap nem is fordult mínuszba. A vélhetően az akvizíciós tárgyalások hírére jelentős pluszban induló papír azonban végül csak a pénteki záróárán, 3395 forinton fejezte be a napot. A Mol az index értékével nagyjából megegyező veszteséget szenvedett el, ami 0,9 százalékos esést és 16 630 forintos utolsó kötést takart.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet