BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Liberalizálná értékpapírpiacát Kína

2012. június 5. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Értékpapírpiacának további liberalizálását tervezi Kína. A pekingi kormány ennek keretében vizsgálja azt a lehetőséget, hogy külföldi vállalatok jüanalapú értékpapírokat bocsássanak ki a sanghaji és sencseni tőzsdén. A részvény- és kötvénykibocsátás külföldi vállalatokra vonatkozó szabályain nyolc kormányzati hivatal, köztük a nemzeti fejlesztési és reformbizottság, a Bank of China és a kínai pénzügyminisztérium dolgozik. A külföldi vállalatok részvényeivel való kereskedés lehetőségét már évek óta tervezik Sanghajban; legutóbb 2011-re ígérték, de − többek között − a nemzetközi szabványoktól eltérő számviteli szabályok és az ezekből fakadó nehézségek miatt erre nem került sor.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet