BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négyhavi mélypontra került a forint

2012. június 1. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Stagnálással indította a forint a napot, a délelőtti órákban az euró forintjegyzése 300-301 környékén ingadozott, ami lényegében változatlan állapot volt a szerda esti záráshoz képest. A kora délutáni órákig nem történt semmi érdemleges, ekkor azonban az Európai Központi Bank (ECB) bejelentésére, miszerint a magyar jegybanktörvény tervezett változásai sem oszlatják el az MNB függetlenséggel kapcsolatos aggályokat, gyengüléssel reagált a forint, ám a forgalom így is átlagos maradt − mondta a Napi Gazdaságnak Kolba Miklós, az ING devizaüzletágának vezetője. Az euró viszont azután, hogy az IMF is jelezte egyelőre keveset tettünk a tárgyalások megkezdéséhez négyhavi szintre 305 forintra erősödött. A magyar fizetőeszköznek az sem tett jót, hogy a dollár erősödött napközben, így délután négy óra körül 244,12 forintot ért egy dollár, míg az euróért 302,40, a svájci frankért pedig 251,81 forintot kértek. Az Államadósság Kezelő Központ által csütörtökön három sorozatból megtartott államkötvény-aukción a 40 milliárd forintnyi meghirdetett mennyiségre összesen 94,1 milliárd forintnyi vételi ajánlat érkezett, így az adósságkezelő 46 milliárd forintra emelte az elfogadott ajánlatok mennyiségét. Terv feletti eladás a 3 és 10 éves kötvény kibocsátásánál valósult meg. Az aukción a két héttel ezelőttihez képest 20−26 bázisponttal nőttek a hozamok.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet