BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európában érdemesebb kötvényeket vásárolni

2012. június 1. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai vállalkozások gyorsjelentései, illetve a világgazdasági folyamatok tükrében elmondható, hogy igen jól teljesítenek az amerikai vállalkozások részvényei, illetve a feltörekvő piacokon tevékenykedő multinacionális vállalatok papírjai − mondta Ad van Tiggelen, az ING-csoport befektetési szenior elemzője. A befektetési szakember az MTI-nek elmondta: az amerikai vállalkozások gyorsjelentése alapján a cégek 80 százaléka felülteljesítette a várakozásokat. A konszenzus szerint csupán egyszázalékos eredménynövekedésre számítottak az amerikai cégek esetében az elemzők, de végül mintegy 6-7 százalékos nyereségnövekedés következett be. Ez részben annak köszönhető, hogy az amerikai gazdaság és a feltörekvő piacok jól teljesítettek, ugyanis az amerikai vállalatok eredményességére jelentős mértékben hatnak a fejlődő piacok országainak folyamatai. Európát tekintve az ING-csoport szakértői nagyon óvatosak, a kötvényeket felülsúlyozzák a részvényekkel szemben. Szerintük hosszabb távon azokba a kötvényalapokba érdemes befektetni, amelyek elsősorban a feltörekvő régiók, azaz Ázsia, Latin-Amerika, Törökország devizakötvényeibe helyezik el pénzüket.

Jó befektetésnek tűnik az is, hogy a közép-kelet-európai régió egyes országainak állampapírjait veszik célba a befektetők, hiszen azok magas hozamot biztosítanak. Ezenfelül a magas osztalékhozamú részvényeket vásárló alapok jöhetnek szóba, amelyek a globális szinten, azaz világviszonylatban tevékenykedő vállalatok részvényeibe fektetik a pénzeket, ezek a multik ugyanis jelentős osztalékot biztosítanak a befektetőknek. Ezek az alapok 80 százalékban amerikai részvényekbe és 20 százalékban az EU-ban központtal rendelkező multinacionális cégek részvényeibe helyezik el a befektetéseket.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet