BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén sem fizet osztalékot a Keler

2012. május 31. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idén sem fizet osztalékot a Központi Elszámolóház és Értéktár Zrt. (Keler), az 1,569 milliárd forint nyereségét eredménytartalékba helyezik − közölte a társaság a Napi Gazdasággal. A Keler 2,099 milliárd forint adózás előtti eredménnyel, 135,29 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 1,569 milliárd forint mérleg szerinti eredménnyel zárta az elmúlt évet. Az éves rendes közgyűlést május 29-én tartotta a társaság, ahol elfogadták a magyar számviteli törvény szerinti beszámolót. A Magyar Nemzeti Bank és a Budapesti Értéktőzsde tulajdonában lévő Keler Zrt. legutóbb 2008-ban fizetett osztalékot, akkor a 2007. évi teljes nyereségét megkapták a tulajdonosok. A nemzetközi pénzügyi beszámolási szabványok (IFRS) szerint 146,1 milliárd forint volt a cég mérlegfőösszege és 1,587 milliárd forint az adózás utáni nyeresége.

A közgyűlésen döntöttek arról is, hogy a Keler többségi tulajdonában álló leányvállalata, a Keler KSZF Zrt. készfizető kezességvállalását 12 milliárd forintról 8 milliárd forintra csökkentik. A Keler KSZF Zrt. magyar szabályok szerinti mérlegét 16,2 milliárd forint főösszeggel és 231 millió forint mérleg szerinti eredménnyel fogadta el a társaság szintén kedden tartott közgyűlése. A Keler KSZF Zrt. a Keler Zrt. készfizető kezességvállalása mellett központi szerződő félként garantálja a tőzsdei ügyletek pénzügyi teljesülését és végzi a biztosítékok kezelését. A Keler kezességvállalása kiterjed a Keler KSZF gázpiaci és árampiaci szolgáltatásaival kapcsolatos kötelezettségeire is.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet