BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fontos szint alatt zárt a BUX

2012. május 31. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egész nap borongós hangulat volt a magyar tőzsdén, amire a nap végén még rátettek egy lapáttal. Végig mínuszban forgott a BUX, miután a spanyolok és a görögök felől sem érkeztek túl jó hírek, ráadásul az olasz kötvényaukció is gyászosra sikerült. Így napi minimumán, 15 978 ponton fejezte be a kereskedést, ami 3,2 százalékos mínuszt jelentett, ráadásul tört a 16 000 pont körüli technikai támasz. Ez jóval nagyobb esés volt, mint amit a nemzetközi piacok alapján várni lehetett volna, így a magyar tőzsde alulteljesítésében vélhetően szerepet játszott a Napi Gazdaság információja, hogy az MSCI indexben csökkenni fog a magyar részvények súlya. Hiába minimális ennek mértéke, mégis jelentős eladást indukálhat, főleg az OTP esetében, amely a leginkább érintett. Ennek ellenére a Mol este a legtöbbet, ami annak tudható be, hogy az olaj árának alakulása is nyomás alatt tartja a részvény árfolyamát. A Mol árfolyama zárásra 3,9 százalékkal, 14 800 forintra csökkent, úgy, hogy jó nagyot löktek rajta lefelé az utolsó percekben.

Az OTP sem úszta meg sokkal jobban a napot, a bankrészvény árfolyama az utolsó kötésben 3460 forint volt, ami 3,5 százalékos mínusz egy nap alatt. A Magyar Telekom is egész nap lefelé csorgott, végül 2,8 százalékkal, 417 forintig szánkázott az árfolyama. A Richter 1,8 százalékkal, 35 000 forintra esett, így ez a részvény teljesített a \"legjobban\" a négy nagy közül.

Az FHB is egészen jól megúszta a napot, az árfolyama csupán 1,7 százalékkal került lejjebb, ami 520 forintos utolsó kötést jelentett. Az Egis viszont rosszabbul szerepelt a nagyobbik gyógyszercégnél, árfolyama 3,6 százalékot zuhant, így 13 700 forinton búcsúzott a szerdai kereskedéstől.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet