A MAG Ingatlanalap befektetési jegyeinek 3 napos felfüggesztését kérte az alap válságkezelését végző Carion Alapkezelő. A felfüggesztés oka, hogy az alap hitelezője, az FHB Bank a jelzálogfedezet érvényesítését kérte. Márpedig ez kényszer-értékesítéshez vezet, ami veszteséget okozhat az alap befektetőinek. Hasonló a helyzet a másik korábbi ingatlanalappal, a felszámolás alatt álló NAP Ingatlanalappal is.
A korábban a Macrogamma alapkezelő által kezelt alapokat jelenleg a Carion válságkezeli. A Carion felhívja a figyelmet arra is, hogy szerinte nem szolgálja a befektetők érdekeit a kényszerlikvidálás. A bank a zártvégű alap polgári, kaposvári, csopaki, albertirsai és egy budapesti ingatlanjai esetében jelezte, hogy szeretné érvényesíteni a biztosítékát. Ezeknek az ingatlanoknak az árverése június 22-én lesz. Mivel a piacon jelenleg nem mutatkozik túl nagy kereslet az ilyen ingatlanok iránt, az árlejtéses nyilvános árverésen szerezhető összeg jelentősen elmaradhatna az ingatlanok piaci árától, emiatt a befektetők védelmében a Carion vizsgálja a lehetséges és szükséges jogi lépéseket. A MAG Ingatlanalapokhoz hasonlóan az FHB a NAP Ingatlanalapnak is hitelezője volt, fedezetérvényesítését pedig ennél az alapnál is benyújtotta. A jelenleg az ING Banknál mint letétkezelőnél felszámolás alatt álló NAP Ingatlanalapnál így szintén egyes ingatlanok árverése várható. Adóhatósági vizsgálat és az ingatlanok leértékelése következtében a NAP alap árfolyama 2009 óta 80 százalékot esett.
