A hongkongi tőzsdén tervez másodlagos kibocsátást az orosz Lukoil olajcég. A tervek szerint jövőre a saját részvényállományából mintegy 1 milliárd dollár értékű csomagot vezetnének be a hongkongi tőzsdére. A Financial Timesnak a cég vezérigazgató-helyettese, Leonyid Fedun azt mondta: a cég vezetése már járt Hongkongban, ahol befektetési bankokkal és potenciális befektetőkkel tárgyaltak. Az első reakciók pozitívak voltak. A Lukoilban már most is vannak ázsiai részvényesek két szingapúri alap által. A Lukoil részvényei jelenleg a moszkvai börzén forognak, de áttételesen kereskedni lehet a társasággal Londonban és New Yorkban is. A társaság tőzsdei kapitalizációja mintegy 44 milliárd dollár. Korábban több más nyugati társaság is kísérletet tett az ázsiai befektetők elérésére a hongkongi tőzsdén keresztül, azonban a térség befektetői nem mutattak túl nagy érdeklődést a \"nyugati\" papírok iránt.
