BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kínai tőzsdére menne a Lukoil

2012. május 30. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hongkongi tőzsdén tervez másodlagos kibocsátást az orosz Lukoil olajcég. A tervek szerint jövőre a saját részvényállományából mintegy 1 milliárd dollár értékű csomagot vezetnének be a hongkongi tőzsdére. A Financial Timesnak a cég vezérigazgató-helyettese, Leonyid Fedun azt mondta: a cég vezetése már járt Hongkongban, ahol befektetési bankokkal és potenciális befektetőkkel tárgyaltak. Az első reakciók pozitívak voltak. A Lukoilban már most is vannak ázsiai részvényesek két szingapúri alap által. A Lukoil részvényei jelenleg a moszkvai börzén forognak, de áttételesen kereskedni lehet a társasággal Londonban és New Yorkban is. A társaság tőzsdei kapitalizációja mintegy 44 milliárd dollár. Korábban több más nyugati társaság is kísérletet tett az ázsiai befektetők elérésére a hongkongi tőzsdén keresztül, azonban a térség befektetői nem mutattak túl nagy érdeklődést a \"nyugati\" papírok iránt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet