Délutánra egy picit elromlott a hangulat, de azért pluszban zárt a magyar tőzsde. Nyitásban még nullában indult el a kereskedés a magyar tőzsdén, majd enyhe optimizmus lett úrrá a piacokon. A nap végére azonban egyrészt a hosszú hétvége miatt, másrészt a Katalóniából érkező kedvezőtlen hír hatására már lelohadt a lelkesedés. Ennek ellenére a mínuszban kezdő amerikai tőzsdék mellett is pluszban tudott zárni a magyar tőzsde, igaz, a többlet a BUX esetében csupán 0,5 százalék volt, ami 16 413 pontos záróértéket jelentett.
A vezető részvények nagyon vegyesen zártak. Érdekes módon a délutáni rossz hír legkevésbé az OTP árfolyamát viselte meg, pedig az adóssággondok mindig a bankszektort érintik a legérzékenyebben. Ennek ellenére a bankpapír 3,2 százalékkal, 3520 forintra emelkedett, igaz, nem túl magas, alig több mint 5 milliárd forintos forgalom mellett. Jól szerepelt még a Magyar Telekom, amely a számára kedvezően módosított új adótörvény nyomán második napja drágult. Az osztalékrészvény árfolyama közel 1 százalékkal, 436 forintra emelkedett.
Az olaj árának jelentős esése miatt már napok óta nyomás alatt lévő Mol szerepelt a legrosszabbul a vezető részvények közül. Az olajpapír árfolyama 1,3 százalékkal, 15 410 forintra hanyatlott. Szintén csökkent a Richter árfolyama, a gyógyszergyártó gyakorlatilag hír nélkül gyengélkedik már jó ideje. A pénteki 35 300 forintos záróár 0,7 százalékos mínuszt jelentett. Nem tetszett a Zwack gyorsjelentése a befektetőknek, a részvény árfolyama ugyanis 2 százalékkal, 12 740 forintra gyengült az osztalékemelés terve ellenére.
