BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kisebb pánikkal megúszta a forint

2012. május 29. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Péntek délután egy pillanat alatt elromlott a hangulat a devizapiacon. Spanyolországban Katalónia elnöke bejelentette, hogy a tartománynak kormányzati segítségre van szüksége, mert kezdenek kifogyni az adósságuk finanszírozásához szükséges forrásból. A rossz hír nyomán megpróbálták kiütni az 1,25-ös szintet az euró/dollár árfolyamban, az 1,2522-es technikai ellenállást sikerült is átvinni, de 1,2507-nél visszapattant a keresztárfolyam − kommentálta az eseményeket Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank üzletkötője. Ezzel párhuzamosan a forint is gyengült az euróhoz képest, az árfolyam a reggeli 300 alatti szintekről 301,60-ra ugrott. Hétfő estére csillapodtak a kedélyek és 299,25-nél járt a jegyzés. Ugyanekkor az euró/dollár 1,2534-ön állt, az euró/svájci frank 1,2019-en forgott, ami 238,75 forintos dollárnak és 249-es svájci franknak felelt meg. A zloty kevésbé hektikusan reagált, mint a forint, az euróhoz mért jegyzés 4,36-on állt.
A másodlagos állampapírpiacon a hírre már nem tudtak reagálni a befektetők, így minimális, 1−6 bázispont közötti hozamcsökkenés volt a jellemző. Így az átlaghozam 7,10 és 8,48 százalék között szóródott.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet