A Raiffeisen-bankcsoport 541 millió euró nettó eredményt ért el, ami jóval magasabb az elemzői konszenzusnál. A 875 millió eurós nettó kamatbevétel ugyanakkor 4,4 százalékkal múlta alul a prognózisokat. A várakozásoknál jobb profit fő okai, hogy a céltartalék 38 százalékkal alacsonyabb volt a konszenzusos értéknél, illetve a 62 millió eurós kereskedési nyereség közel 19 százalékkal haladta meg az előrejelzést. A hitelportfólió minősége elsősorban a FÁK-országokban javult, de Ukrajnában is jobban tudták behajtani a kintlevőségeket. A nem teljesítő hitelek céltartalék-fedezettsége 1,6 százalékponttal, 66,8 százalékra csökkent ugyanakkor. A legmagasabb NPL-ráta (90 napon túli nem teljesítő hitelek aránya) továbbra is Ukrajnában van, míg Magyarország a második helyen áll 24,8 százalékkal. Hazánkban ráadásul a Raiffeisen 20 millió eurós veszteséget szenvedett el. Összességében csoportszinten 0,2 százalékponttal emelkedett az NPL-ráta december végéről március végére, így elérte a 8,9 százalékot. Herbert Stepic, a Raiffeisen Bank International vezérigazgatója szerint elégedettek lehetnek a nyereséggel, ráadásul a csoport Tier-1 mutatója is 10,7 százalékra nőtt.
