A BUX 0,6 százalékkal, 16 327 pontra emelkedett csütörtökön, ennél azonban napközben járt magasabban is az index, amely a napi maximumát 16 502 ponton érte el. A vezető részvények közül az index kisebb emelkedéséért főleg a Richter volt a felelős, amely egyedüli nagy papírként veszített az értékéből. Ráadásul nem is keveset, hiszen a 35 550 forintos árfolyam 1,3 százalékos mínuszt jelentett.
Fordulat látszik viszont kibontakozni a Magyar Telekom piacán. A részvény árfolyama az elmúlt hetek mélyrepülése után a hét második felében kezd magához térni, ami csütörtökön 2,1 százalékos emelkedésben mutatkozott meg, a papír így 432 forinton zárta a napot, valamivel több mint 1,2 milliárd forintos forgalom mellett. Ezzel is azonban a második legnagyobb forgalmú részvény volt az 5,7 milliárd forintos forgalmú OTP mögött. A bankrészvény árfolyama 1,1 százalékkal emelkedett, és 3412 forinton fejezte be a kereskedést.
Az olaj árának mélyrepülése miatt jó ideje nyomás alatt lévő Mol csütörtöki növekedése nagyjából megfelelt a BUX-énak. Az olajcég 0,5 százalékkal, 15 605 forintra drágult. Az Egis 0,2 százalékkal, 14 000 forintra erősödött, a cég közlése szerint a Tradewinds Global Investors − a március óta tartó folyamatos kitárazás után − már 5 százalék alatti pakettel rendelkezik.
A kisebb részvények közül szárnyakat kapott az FHB, amely 5,5 százalékkal emelkedett, így zárásra 525 forintot ért. A gyorsjelentésével még adós Synergon árfolyama is sokat emelkedett. Az informatikai társaság részvénye 6 százalékkal, 281 forintra drágult. Érdekes volt még a Masterplast piaca, ahol már a szerdai aukción vett részvények is forogtak. A 630 frinton vásárolt részvényektől azonban valaki 611 forinton is megvált, a nap elején még 650 forinton is forgó részvény végül 620 forinton zárta a napot, ami 4,6 százalékos mínuszt takart.
