Az OTP Bank Nyrt. részvényesei 101,72 forint osztalékot kapnak részvényenként a tavalyi év eredménye után − tette közzé a bank a BÉT honlapján. A bank éves közgyűlése április végén úgy határozott, hogy a részvények névértékére vetítve 100 százalékos osztalékot fizet a részvényeseknek. A ténylegesen kifizetendő osztalék mértéke azért lett valamivel magasabb papíronként 100 forintnál, mert a pénzintézet a saját részvényekre eső osztalékot felosztja a többi tulajdonos között. Az OTP Bank a közgyűlés döntése alapján összesen 28 milliárd forintot fizet ki osztalékként az idén, tavaly ez az összeg 20 milliárd forint volt. A tulajdonosi megfeleltetés fordulónapja 2012. június 4., osztalékot tehát az kap majd, akinek ezen a napon zárásban a birtokában lesz a részvény.
