BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Júniusban vágják az OTP-szelvényt

2012. május 25. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP Bank Nyrt. részvényesei 101,72 forint osztalékot kapnak részvényenként a tavalyi év eredménye után − tette közzé a bank a BÉT honlapján. A bank éves közgyűlése április végén úgy határozott, hogy a részvények névértékére vetítve 100 százalékos osztalékot fizet a részvényeseknek. A ténylegesen kifizetendő osztalék mértéke azért lett valamivel magasabb papíronként 100 forintnál, mert a pénzintézet a saját részvényekre eső osztalékot felosztja a többi tulajdonos között. Az OTP Bank a közgyűlés döntése alapján összesen 28 milliárd forintot fizet ki osztalékként az idén, tavaly ez az összeg 20 milliárd forint volt. A tulajdonosi megfeleltetés fordulónapja 2012. június 4., osztalékot tehát az kap majd, akinek ezen a napon zárásban a birtokában lesz a részvény.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet