Újra erősödni kezdett a dollár a görög fejlemények hatására az euróval szemben, miután azt nyilatkozta a volt miniszterelnök, hogy vizsgálják a kilépés lehetőségét az eurózónából. Bár szerdán már cáfolta, hogy így lenne, ez nem nyugtatta meg a piacokat. Az euró/dollár keresztárfolyam így már 1,26 alá is becsúszott, és késő délután már 1,255 környékén kereskedtek a devizapárral. Mindez nem tett jót a feltörekvő piaci devizák jegyzésének sem, és különösen a forint árfolyamát viselte meg a szerdai kereskedés: négy hónap után ugyanis ismét áttörte a 300-as szintet az euró. Délután 303 forint környékén állt a jegyzés. A dollár jelentős erősödése miatt az amerikai devizáért 240 forintot kellett fizetni, míg a svájci frank 252 forinton állt délután.
Az állampapírok hozama is nagyot ugrott. Érdekes módon a három hónapos hozamok változatlanok maradtak, a 6 hónapos pedig 2 bázisponttal még csökkent is. A hosszú oldalon azonban 18−22 bázisponttal emelkedtek a hozamok, így a 15 éves referenciakamat 8,57 százalék lett. A mostani hozamok még messze vannak a korábbi, 10 százalék felettihez képest, ám ha ilyen ütemben nő a bizonytalanság a piacokon, ismét eljöhetnek az afölötti szintek is.
