BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A rossz hangulat ellenére is eredményes a Masterplast-aukció

2012. május 24. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eredményesen lezajlott a Masterplast szerdai tőzsdei aukciója − mondta el a Napi Gazdaságnak Tibor Dávid, a cég elnök-vezérigazgatója. A jelenlegi piaci környezetben ráadásul sikeresnek is mondható, hogy kilenc tőzsdei szekciótag vett részt a jegyzésben és összesen 718 millió 786 ezer 530 forint értékben jegyeztek részvényeket. Az ár végül a menedzsment által meghatározott 630−693 forintos sáv alsó értékét jelentő 630 forint lett, ugyanannyi, mint amennyiért az intézményi befektetők is vehettek a részvényből. Ugyanakkor, figyelembe véve a piaci körülményeket, ez mindenképpen siker − így szerdán összesen 1 140 931 darab részvény kelt el.

Tibor Dávid a Napi Gazdaságnak elmondta, ezzel lezárult a mostani tőkebevonási folyamat. A mostani és az intézményi értékesítésből befolyt több mint 1,8 milliárd forint elegendő lesz az elkövetkező évek beruházásaira, valamint kisebb mértékű akvizíciós keret is a társaság rendelkezésére áll. Újabb részvényértékesítést a társaság 2014−2015 során tervez. A szerdán megvásárolt részvényekkel csütörtökön már lehet kereskedni a tőzsdén.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet