BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tőzsdén még kitartott a jókedv

2012. május 23. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a forint erősödése már megállt kedden, a BUX még emelkedni tudott. A hegymenetben az előző napok leggyengébben teljesítő vezető részvénye, a Magyar Telekom járt az élen. Az új telekomadó elfogadása óta napról napra újabb történelmi mélypontot megjáró részvény nagyot fordult kedden, így talán egy időre véget érhetett a vesszőfutása. A 429 forintos záróár ugyanis 2,9 százalékos növekedést jelentett, igaz, ennél magasabban, 432 forinton is járt az árfolyama. Ráadásul önmagához képest az üzletkötések értéke is egész szépen megnőtt, ugyanis 1,6 milliárd értékben forogtak a papírok.

Jól szerepelt a Mol is. Az olajrészvény a fekete arany árának szenvedése ellenére 1,4 százalékkal, 16 210 forintra emelkedett, igaz, nagyon alacsony, 1 milliárd forint alatti forgalom mellett. Szenvedett viszont az OTP, illetve a Richter. A bankrészvény csupán 0,4 százalékkal emelkedett, ami 3535 forintos utolsó árat jelentett, noha nap elején még 3600 forint közelében is megfordult. Még rosszabbul járt a Richter, amelyet a záráskor nagyon leöntöttek. A napközben 37 000 forint közelében forgó részvényt az utolsó percekben kötötték le, így végül 0,1 százalékos mínuszban, 36 450 forinton zárta a napot. A BUX így végül 0,9 százalékkal, 16 747 pontra emelkedett.

A kisebb részvények közül az FHB és az Egis is jobban szerepelt a szektortársánál. Az FHB 0,8 százalékkal, 508 forintra emelkedett, míg az Egis árfolyama 0,4 százalékkal, 14 050 forintra nőtt. A CIG, amely előző nap a gyorsjelentésére több mint 8 százalékot esett, kedden újabb 7,7 százalékkal lett olcsóbb, ami 286 forintos utolsó kötésértéket jelentett. A számait szintén most közlő AAA Auto is nagyot esett, a 204 forintos záróár 6 százalékos mínuszt jelentett egy nap alatt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet